Velká škola pro žáky

26.04.2015 22:33

Poslední dubnová sobota patřila kvalifikaci žáku o nejvyšší soutěž této kategorie. Odjížděli jsme bez velkých ambicí, protože tým je poskládaný z poloviny z T-ballistů, kteří začínají vnímat hru a z poloviny žáků, kteří udělali za rok tréninku velký pokrok.

První zápas se Spektrem Praha však ukázal, že je před našimi žáky hodně práce. Spousty bodů jsme inkasovali na passbally, které jsme nebyli schopni na pálce opětovat. Překvapením bylo, že ani nejzkušenější hráči se nebyli schopni dostat na metu  z tossu. V poli se střídaly chyby s pěknými auty a utkání bylo v podstatě obrazem dalších tří utkání, které nás v sobotu čekaly.

Celý turnaj nám ukázal, že cesta na  kterou jsme se letošní sezonu vydali nebude lehká, ale pokud půjdeme koncepčně za naším cílem, tak nejmladší hráči, kteří se zúčastnili sobotního klání budou za tři roky bojovat o nejvyšší příčky. Věřím, že hráči si z turnaje vzali ponaučení a bude to pro ně povzbuzením do tréninku. A tak jak bylo řečeno o juniorech, kadetech a mužích, ani v žácích nám v pálkovací hře  pálka moc nejde.

Pro tuto sezonu bude cílem důstojně obstát ve druhé lize a přes školní T-ballové turnaje doplnit jak tým žáků, tak naše nejmladší.

I přes velký výprask byla vidět pozitiva. Radim Štrouf udělal v poli a na první metě veliký pokrok, z Michala Pavolky roste solidní nadhoz, Martin Čížek a Matěj Dlouhý  potřebují jen více zápasů, aby plně pochopili hru. Matouš Nývlt ukázal, že rok treninku navíc této kategorii je velice znát, což je velikým příslibem pro všechny ostatní, pro které to bylo první setkání se soutěžním softballem.