Rozčarování ze sobotního rána

03.05.2015 14:50

  Po vítězném prvomájovém pátku nás čekal poslední zápas ve skupině , kde jsme si mohli dovolit luxus v podobě porážky o jedenáct bodů a přesto bychom postoupili do odpoledního finále. Pravidlo o počtu směn nadhozu a  neúprostná diagnóza Patrikova zápěstí nás připravila o plánovaný nadhoz a v hlavách hráčů se začali rodit různé teorie, jak zápas odehrát, místo plné koncentrace na zápas a sebedůvěry ve schopnosti týmu.

Zápas také podle toho vypadal. Po vyrovnané první směně a celkem slušně ubráněné druhé přišla třetí, která kadetům ukázala, jak na tom jsou z pohledu týmové práce a soudržnosti a že taktiku tvoří trenéři a né hráči. Dvanáct doběhů a standartně slabá pálka nás poslala díky kolečku tří týmů s jednou porážkou do zápasu o třetí místo.

Ten s Adamem na prkně byl zcela jasně v naší režii. Po druhé směně dostal příležitost nadhazovat i Michal Pavolka a s pomocí dobré hry v poli jsme zápas dohráli v pohodovém tempu.

Turnaj nám ukázal, že tým až příliš spoléhá na Adamův nadhoz. Ve chvíli, kdy Adam nenadhazuje, nejsou hráči schopni se semknout a nahradit jeho výkon, kvalitní hrou v poli a na pálce. Máme před sebou 4 turnaje a dostatek času na to, aby podzim byl dle našich představ. Příští kolo se koná u Kozského potoka a mladíci mají možnost ukázat, že do 2. ligy opravdu nepatří a že mají na víc.