Prázdniny v polovině

06.08.2018 09:24

Čas neúprostně letí a polovina prázdnin je za námi. A Hroši ji rozhodně neprolenošili. Po prodlouženém svátečním víkendu začla pro Hrochy pracovní část sezóny. Postupně jsme vybudovali v rohu za devítkou bullpeny pro trénink nadhazovačů, instalovali novou světelnou tabuli . K té byl vyroben i nový přístřešek pro scorery a zapisovatele. Přibyl i nový chodník za backstopem. A též se prokátrovalo spousty hlíny , které byla použita na parkové úpravy kolem nového chodníku a bullpenů. Lahůdkou pak bylo osazování přenosných plotů sítěmi, které díky hojné účasti proběhlo překvapivě rychle. Poslední brigáda pak probíhala s křovinořezy, aby bylo hřiště připraveno na Baťův pohár.

Na ten se letos sjelo 10 týmů, kdy se na poslední chvíli dva týmy odhlásili. Turnaj přivítal i nově upravený areál na Komoře, který díky TZMT Tábor dostal nové vnitřní pole a přenosné ploty. Zahájení turnaje patřilo tradičně Old Star teamu Hladových Hrochů, kteří se postavili mladíkům z 'A' týmu. Pak se už turnaj rozjel v úmorném vedru ve dvou skupinách u Kozkáče a na Komoře v plném tempu. V sobotu večer pak déšť vystavil nucenou pauzu a dohrávalo se i upraveným rozpisem od brzkého nedělního rána. Do finále se letos probojovali PV Praha proti týmu La Bodegita. Po boji zvítězili pankáči PV Praha 4:3. Domácí áčko obhájilo loňské 3. místo, Old Stars team Hrochů se letos držel Couberténovského hesla. 

Hned po Baťově poháru následovalo soustředění mládežnických týmů. Počasí bylo hodně letní, ale blízké koupaliště bylo příjemným osvěžením po dvoufázovém tréninku. Závěrečný sloupič s rodiči uzavřel velice příjemný víkend.

V reprezentační části sezóny zastupoval Hrochy Pavel Švec na MS juniorů v Kanadě. Po nadějných výsledcích ve skupině tým prohrál ve čtvrfinále s Mexikem 2:4 a obsadil konečné sedmé místo. Smutně pak sledovali na hřišti souboj našich Adam Bočánek , který musel odříct účast pro zranění zad a Ondřej Kouba, který se jen těsně nevešel do nominace.

Srpen je na hřišti zasvěcen soustředěním týmů, kdy se u Kozskáče postupně vystřídají Kotlářka , naši muži, Spektrum, Trhové sviny a Sabat Praha. Do toho muži odehrají dva víkendy 2.ligy se snahou zajistit si co nejlepší výchozí pozici pro playoff.