Polovina sezony za námi

25.06.2015 16:10

Prázdniny jsou za dveřmi a s nimy i půl hrací sezony a nejen hrací. Hřiště je krásně rozkvetlé, trávník krátce střižený a co hlavně, podařilo se nám vybudovat první pálkařskou klec spolu se třemi bullpeny a připravit plochu i pro  klec druhou. U hřistě vyrostlo velké parkoviště pro koupaliště, které umožní pohodlné parkování při víkendových turnajích. A hned na konci parkoviště nám byl předán do užívání objekt po staré vodárně ke koupališti, kde je přivedena elektřina a v blízké době budeme na hřišti pod proudem. Díky tomu se nám také zvětší prostory na odkládání nářadí a koleček a prostor za střídačkami bude už jen pro hrací materiál. Byl též prodloužen chodník u "bufetu" kde by měla ještě v letošním roce vyrůst pergola.No a bez čeho by jsme nemohli dát vědět co se děje - webové stránky běží od 12. března a k dnešnímu dni mají téměř 5.000,- návštěv z toho 2.100 originálních.

Co se hry a výsledků týče, máme hodně co zlepšovat. Žáci prvně vstoupili do soutěží a snaží se odbourat nervozitu a ukázat, že hru zvládají. Protože pokud předvedou v zápase to co v tréninku, tak výsledky půjdou hodně nahoru. Nevýhodou je široké věkové spektrum hráčů a věříme , že se nám podaří přilákat více adeptů a vytvořit dvě věkově odpovídající družstva.

Kadeti po zklamání z kvalifikace, která byla ovlivněna neúčastí klíčových hráčů ukázují, že ročníky které se sešli do druhé ligy nepatří a po dvou vítěztvích ze tří turnajů míří za prvenstvím a účastí ve finálovém turnaji, kde jsou šance otevřené. Extraliga bude u kozkého potoka i v příštím roce.

Protože juniorská už se nás nebude týkat.Po třech odehraných kolech je šestka pro příští ročník daná a věříme, že to co letos probíhá v 2.lize kadetů bude následovat příští rok v juniorech. Tým je velice mladý a jeho vrchol očekáváme za 3 roky. Velkým handicapem je studium hráčů mimo okres a pouze jeden trénink v týdnu, což je málo.

U mužů byla přihlášena 3.liga a sezona je hlavně o zbírání zkušeností.Na začátku jsme přišli o dva hotové hráče na hostování, což úplně změnilo pozici týmu. Ukázali jsme pár pěkných utkání, ale i pár, na které je lepší zapomenout. I zde platí , že tým půjde výkonostně nahoru spolu s věkem hráčů. Věkový průměr je 22 let a když odečteme Devču tak jsme na 20 letech.

Velkou bolestí je špatná pálka, na které začínáme intenzivně pracovat. Věříme, že se nám podaří zakoupit stroj na nahazování a spolu s klecí se posuneme dál.

Čekají nás prázdniny, soustředění , spousty práce na hřišti a podzim, kde věříme , že se zasé herně posuneme dál.

Přejeme všem hráčům, rodičům a přátelům klubu příjemné prázdniny, hezkou dovolenou a super počasí, ale nezapomeňte. Na hřišti to nespí a jsme tam furt.