Opět se roztočila kola 2.ČSL

20.08.2018 06:00

Třetí srpnový víkend vyrazili Hroši k poslednímu venkovnímu dablu. Zbytek zápasů už odehrají doma. V sobotu nás čekala Kotlářka Praha, kde se nám oživily vzpomínky na dramatické podzimní play off . Hroši dorazili bez čtyř hráčů základu ale s ambicemi ukázat se jako leader soutěže. A hned v první směně se po dvoumetovém odpalu Řízka a Koubově posunu dostali Hroši do vedení 1:0. V dohrávce jedničky sestřelil soupeř tvrdým odpalem nadhazujícího Patrika Malovaného a musel nastoupit Honza Čech, který potvrdil vysokou kvalitu. Ve třetí směně domácí pomohli Hrochům dvěma errory zvýšit na 3:1. V sedmé směně pak Pavel Švec homerunem zvýšil na konečných 4:1 a ukázal, že účast na MS juniorů nebyla náhodná.

Ke druhému zápasu se na prkno vrátil Patrik Malovaný a Hroši nezačali zápas vůbec dobře. Po třech errorech odcházeli po první směně do dogoutu za stavu 1:5. Ve druhé směně další dvě chyby , 1:7, pátá směna opět error tvrdě potrestaná za tři body 2:10. Přesto Hroši nesložili zbraně a nechybělo mnoho a Kotlářka mohla prožít další trauma po podzimní play off kdy Hroši v poslední směně otočili z 2:6 na 8:6 . Domácí nechali Hrochy snížit až 8:10  a na dva auty obsadit 2 a 3 metu, ale víc už se hostům nepodařilo .

V neděli se Hroši přesunuli na Joudrs, kde je čekal druhý tým tabulky. Honza Čech na prkně ale pražanům dokonale znechutil nedělní poledně a povolil Joudrs jediný hit. Naopak Hroši šli díky homerunům Řízka a Čecha v první a třetí směně do vedení 4:0. V páté směně pak hroši naplnili mety a Šveců tvrdý  linedrive znamenal vedení 7:0. Domácí vystřídali nadhoz, ale rozjeté Hrochy už se jim zastavit nepodařilo a utkání skončilo rozdílem v páté směně za stavu 10:0.

V druhém utkání začal na prkně Patrik Malovaný a až do páté směny pokračoval scénář z prvního utkání. Hroši vedli 4:0 a Patrik na prkně předkládal poli hráče soupeře k autům . V dohrávce pětky ale domácí slepili několik hitů dohromady a podařilo se jim vyrovnat na 4:4. V šesté směně vstoupil do utkání rozhodčí a jasný Pavolkův slajd na domácí metu vyhlásil za aut. Bohužel i přes protesty a opačná názor druhého rozhodčího svůj chybný výrok neopravil. Hroši pak v dohrávce směny chybou darovali domácím bod. V sedmé směně hosté naplnili mety a na dva auty Devera při krádeži domácí mety zboural kečra, krerý neudržel míč, ale rozhodčí vyhlásil tento zákrok za nedovolený a Hroši tak odešli poraženi 4:5.

2. liga má před sebou poslední dva hrací víkendy před playoff. Hroši je odehrají doma 26-27.8.a 8-9.9. a budou se snažit udržet první místo, které jim zaručuje výhodu domácího prostředí pro playoff.Srdečně zveme příznivce softbalu do areálu u Kozského potoka