Neděle plná zklamání ale i výzvy

20.04.2015 21:58

Po nervy drásající sobotě jsme zregenerovali výbornou pizzou a neděle nás přivítala krásným slunečným počasím, které je v podhůří Orlických hor velice vzácné. Čekal nás zápas se Žraloky z Ledenic, který neměl vliv na pořadí ve skupině a byl pro nás přípravou na rozhodující zápas s Buldoky Lednice. Zápas jsme začali jednoduchým autem, ale pak místo dalších dvou na slabé odpaly následovaly dvě chyby , které předurčily  průběh první směny. Pole nebylo schopné podpořit nadhoz a nekonečná směna vyústila ve 13 doběhů.  V útoku nás pak srážely neuvěřitelné chyby na metách. Konec zápasu  byl velkým vysvobozením. Hned nato jsme nastupovali k rozhodujícímu zápasu, který vítěze posouval do extraligy. Na nadhoz se vrátil Adam Bočánek, který měl k dispozici pouze tři směny a taktika velela vydržet, co nejdéle na pálce, abychom zápas dohráli na tři směny. Bohužel, taktika vzala za své a po třech směnách byl stav 1:1 a šlo se do čtvrté směny . Buldoci šli do vedení 2:1 Pak nám pomohlo štěstí a pálkař trefil běžce v běhu a zahrál nám potřebný třetí aut. Vše jsme měli v rukách při dohrávce  směny. Útok jsme zahájili velice dobře a naplnili všechny mety. Nováček Michal Pavolka pak odpalem stáhl vyrovnávací bod. Drama nastalo na dva auty, druhá třetí obsazená. Na pálce Jirka Šeda, ball, strike,ball,strike. Jirka se v domění třetího strike rozbíhá na první metu a chytač rozehrává balon. V tu chvíly se rozbíhá Víťa Bešenyi a krade vítězný bod, nezkušený rozhodčí hlásí time a hru přerušuje. Následují dohady s rozhodčím, neuznává svoji chybu, vrací hru a Jirka prošvihává třetí strike, směna končí.Následuje dlouhá přestávka plná dohadů, rozhočí se radí, přichází hlavní rozhodčí turnaje. Rezumé: rozhodčí uznává svoji chybu, ale situace byla zahraná třetím strikem a stav platí. Následují další dohady, jestli se hraje směna nebo tiebreak, kde už by mohl házet Áda, opět je rozhodnutí v náš neprospěch a zápas prohráváme. Následuje veliké zklamání z toho jakým způsobem jsme přišli o Extraligu.  Po dvouhodinovém čekání následuje ještě zápas s pražskými Joudrs o poslední postupové místo, ale bez kvalitního nadhozu nejsme schopni konkurovat.

Shrnutí celé kvalifikace a začátku sezóny kadetů je následující:

Po chřipce chytače Ondry Kouby, neštovicích dvojky Lukáše Černovského a svatby v rodině Daniela Štefla  jsme přišli o kvalitnější pálku, která byla důležitá v udržení Adama Bočánka v co nejkratší možné době na nadhozu. Zcela klíčová potom byla absence druhého nadhozu a první mety Patrika Malovaného, který neúčast ohlásil až týden předem, bohužel v tak krátké době jsme nebyli schopni nahostovat kvalitnější nadhoz. Doplnění týmu o žáky Michala Pavolku, Matouše Nývlta, Martina Čížka a Radima Štroufa mělo být na sbírání zkušeností, nakonec vyústilo v plné zápasové zatížení. Velkým příslibem byla hra Radima na první metě a z Michala se rýsuje velice perspektivní nadhazovač.

Z pohledu věkového rozložení týmu je škoda, že kadeti přijdou o velice kvalitní zápasy a tím i o cenné zkušenosti při konfrontaci se špičkou této kategorie. Z pohledu klubové kasy jsme rádi za druhou ligu, protože výlety do Mostu, Lednice a Břeclavy nejsou na hodinku cesty, ale na výlety od pátku do neděle. A pokud kadeti v nové pálkařské kleci zapracují na technice a přidají v tréninku, mají na to  druhou ligu vyhrát a ve finálovém turnaji navázat na medailová umístění starších borců. Věřme, že všechno zlé je k něčemu dobré a při dopalné budeme cinkat.

Celý víkend byl z pohledu diváka nuda,  kterou v sobotu úžasným utkáním rozvířili Hladoví Hroši a v neděli zase Hladoví Hroši.