Letos poprvé doma

10.05.2015 22:28

Druhý prodloužený květnový  víkend patřil 2.kolu Extraligy juniorů. Hroši se představili na domácím hřišti a snažili se o vylepšení devátého místa z kola prvního. Pětičlená skupina nabídla 4 utkání domácích a ti zahájili prvním ranním utkáním proti pražskému Tempu se Zdeňkem Šteflem na prkně. A Hroši začali pěkně od podlahy, pět doběhů v první směně nasměrovalo utkání do velké pohody. Dařilo se na pálce i v poli a po čtvrté směně narostlo skóre na konečných 10:1 .

Druhé utkání proti Spektru Praha začalo výborným nástupem Hrochů a po dvou směnách jsme vedli 3:0. Ve třetí směně jsme pokračovali ve výborné hře, bohužel na dva auty jsme nezahráli jednoduchý aut a v tu chvíli se utkání zlomilo. Pět doběhů nahlodalo sebevědomí hráčů, Spektrum změnilo nadhoz a utkání ovládlo.  Velká škoda třetí směny.

Utkání s Chomutovem jsme opět začali velice dobře a ujali se vedení 3:0. Soupěř oplatil stejnou mincí. V následující směně, první druhá obsazená byl náš hráč trefen odpalem při běhu na třetí . Chybné vyhlášení autu zastavilo slušně rozjetý útok a body chyběly v závěrečném účtování. Velice pohledné utkání vyhráli soupěři 6:4.

V posledním utkání dne narazili Hroši na Hrochy z Havlbrodu. Soupěř, ač oslaben o reprezentanty, ukázal velkou sílu na pálce a ve třetí směně rozstřílel domácí. Jen silná přeháňka, která ukončila zápas uchránila naše hráče od většího nášupu.  Porážka nás poslala do nedělní sedlčanské skupiny o  5.-10. místo.

Zde na nás čekal třetí tým sedlčanské skupiny, Katalpa Ostrava.  A naši junioři ukázali, že nedělní utkání jim svědčí, narozdíl od kadetů. Velice napínavé a pohledné utkání bylo až do 5. směny vyrovnané 2:2. Pak Hroši zabrali na pálce  a odskočili na 6:2. V závěrečné směně se Katalpa nadechla v útoku. Dvoubodovým homerunem zdramatizovali směnu, ale Jáchym Janoušek jim vzal krásným autem vítr s plachet. Druhý aut si vychutnal Adam na nadhozu a vítězný Ony Kouba chyceným luftem.

Vítěztví znamenalo zápas  o 5. místo, který jsme museli bohužel vzdát. S Katalpou byl velice bolestivě zasažen do nohy Lukáš Černovský, podruhé ve svém druhém zápase za juniory, a nemohl pokračovat. Michal Malina se ráno nedostavil k odjezdu a oslabil tak tým.V tu chvíli jsme byli v 8 lidech, což pravidla neumožňují a skončili jsme na 6. místě. Vylepšili jsme postavení po prvním kole a přiblížili jsme se celkové 6. příčce, která zaručuje účast v příštím ročníku už rozdělené Extraligy.

Za měsíc budeme chtít tyto pozice obhájit .