Interpohár 2015

11.10.2015 20:42

O víkendu uspořádali Hroši  poslední kolo Interpoháru, které bylo pro většinu mužstev rozloučením s letošní sezónou. Turnaje se zúčastnilo 12 týmů a na hřištích u Kozkáče  a Komoře se odehrálo 28 utkání kvalitního softu. Domácí turnaji využili jako poslední přípravu kadetů před finálovým turnajem mistrovství republiky a jako generálku na pořádání Baťova poháru jehož obnovená premiéra se chystá na příští léto k 30 výročí založení klubu.

Po náročné přípravě hřiště po třídenním dešti  a stavbě backstopu na Komoře zahájili první hrací den domácí časně ráno proti Plzni. I přez kvalitní nadhoz domácí pálili ostrými a Bary Řízek až za plot. Pohodlné vítěztví nastartovalo velice povedený víkend pro všechny hráče. Počasí přálo a v týmech bylo vidět mnoho extraligových borců, kteří  si přijeli užít hru ve smíšených týmech.

Ve druhém zápase domácí nasadili tým kadetů doplněný třemi muži proti podobně složenému týmu Chomutova. Oba týmy se za týden utkají v úvodním zápase finále kadetů. Hroši šetřili jedničku na prkně Adama Bočánka, který léčil nachlazení a nadhoz byl pod taktovkou Páti Malovaného. Vyrovnaný zápas rozhodla málo vídaná chybat ve vnitřním poli, která domácí stála 3 doběhy a zápas. V posledním zápase dne nastoupili domácí proti jmenovcům z Havlíčkova Brodu a zápas byl vrcholem hracího dne. Prohra 5:4 mrzela, převedená hra potěšila.

V nedělním hracím dnu dostali prostor další hráči  a obě utkání odehráli domácí na hřišti na Komoře. S jednou výhrou a prohrou obsadili domácí konečné 7. místo. Do finálového souboje se podle očekávání probojovali týmy Ledenic a Havlíčkova Brodu posílené o extraligové hráče. Vítězví putuje na Vysočinu, třetí místo obsadili vysokoškoláci z Brna.