3.kolo III.ligy Muži

16.06.2015 15:55

V uplynulém víkendu áčko zavítalo do Kostelce k dalšímu pokračování soutěže. Oslabeno o 4 hráče základní sestavy využilo kadetů k sbírání zkušeností a pokusilo se napravit nepovedené vystoupení v Praze. Počasí bylo více než rozpalující stejně jak nás v první směně rozpálili Joudrs. Rozehrání z prvního záhasu spolu s nehoráznou klikou rozhodlo zápas v první směně kdy Joudrs trefili na co sáhli.

Druhý zápas s domácími byl ukončen v první směně, kdy bouřka vyřadila hřiště z provozu. Pokus o dohrávku na "béčku" nevyšel a zápas se přesunul na neděli ráno. To pro Hrochy znamenalo třízápasovou šňůru, která začala v 7 ráno rozhýbáním a končila v 15:05 autem v sedmé třetího utkání. O to větší dík devíti borcům, kteří to dali s nasazením a bez větších chyb.

Dohrávka soboty nám ještě utíkala hlavně na pálce, kde jsme pálili, ale netrefovali díry. Prohra 13:3 neodpovídá celkem vyrovnané hře. Následující odveta už našla Hrochy v provozní teplotě, přidalo se štěstí a domácí trenér nestačil kroutit hlavou nad chybami, ke kterým jsme Klackaře nasměrovali dobrou hrou. Do dohrávky 7 směny jsme šli s vedením, dva auty , plný pálkař, přesto situaci zvládl, vyrovnal a v tie breaku už si domácí vítěztví pohlídali. Přesto výborný výkon a konečně účinná pálka.

Odvetu s Joudrs jsme pojali ve stejném stylu. První směna, otočený line up, vedení 4:0 a Kusák na prášky. Parádní začátek. Pražané se nevzdali a po čtvrté  směně vedli 6:5. Pátá začala silnou pálkou a Děvča poslal dlouhým odpalem Kusáka z prkna na lavičku. Otočili jsme na 9:6 a opět drama v dohrávce 7. Joudrs snížili na 9:8 dva auty, odpal do zadního, kde Jáchym Janoušek perfektním příhozem na domácí umožnil Lukymu Bočánkovi zahrát třetí aut a urvat vítěztví.

Neděle konečně přinesla pálku, která snesla přísnější měřítko. V zadním poli bezchybní Luky Čáka a Jáchym Janoušek, Adam Bočánek standartně super na nadhozu. Bez dvou směn odházel tři mače ve velkém stylu. Martin Hudeček s Lukym Bočánkem se konečně probudili na pálce, což je velice dobrá zpráva před nadcházejícím víkendem juniorů. Univerzál Ondra Kouba ukázal formu se vším všudy.Klid a zkušenost pak dodali bratři Kalinové. Devča standatně tvrdil pálku.

Po pražském propadáku jsme ukázali, že také umíme kousat a těšíme se na další kolo.