2.kolo kadetů u Kozského potoka

17.05.2015 19:09

Třetí květnový víkend patřil 2.kolu 2.ligy kadetů, který hostili Hladoví Hroši ze Sezimova Ústí. A po zklamání v  kole prvním si Hroši spravili chuť a na domácím hřišti turnaj ovládli. Ale stačilo málo a zklamání bylo na cestě. No pojďme popořádku. V sobotním ranním zápase nastoupili domácí hráči proti vítězi prvního kola, Ledenickým Žralokům. Po tři směny nebyli Hroši na pálce nebezpeční, nadhoz byl jen průměrný a na bébéčka a dva odpaly jsme prohrávali 5:0. Ve čtvrté směně to na probuzení nevypadalo, Adam Bočánek na passbally snížil na 5:1 a dva auty a konec lineupu neznačil nic dobrého. Ale Žraloci nám věnovali 2 bébéčka, Dan Štefl singlem naplnil mety a Ony Kouba je krásným odpalem vyčistil. Zubatý kousavý ryby stačily ještě vyrovnat, ale probuzená pálka v tiebreaku s tříbodovým odpalem žáka Michala Pavolky jejich zuby otupila a Hroši téměř ztracený zápas vyhráli 11:6.

V druhém utkání proti pražskému Spektru nastoupila taktika šetření dobrého nadhozu, a po dvě směny výborně fungovala. Ve třetí si domácí opět na dva auty vybrali slabou chvilku a místo jednoduchého třetího autu přišly tři chyby a Spektum nám nasypalo 8 bodů. Zlepšená pálka ve třetí směně už ztrátu nevymazala a první porážka byla na světě.

Poslední zápas dne s Klackaři byl reprízou kvalifikace se vším všudy. Oba  výborné nadhozy povolily po 5 směnách pouze dva doběhy na obou stranách a šlo se do tiebreaku, tentokrát ,jen" dvojitého, když ho výborným autem vynutil David Malina s Danem Šteflem. Zápas jako řemen rozhodl odpalem Michal Pavolka a Ony Kouba. Vítěztví nám vrátilo šanci na finále.

V ranním utkání proti záloze Joudrs dostalo ve vnitřním poli přednost mládí, jednička Adam seděl na lavičce a hráči v tréninkovém tempu s Michalem Pavolkou na nadhozu zápas kontrolovali. Hezkými chycenými auty v zadním poli se ukázali Radim Štrouf a Martin Čížek . Po povinné výhře nás čekaly nervy, jelikož jsme potřebovali v posledním zápase výhru Spektra, nebo jeho prohru s více jak osmi obdrženými doběhy. Jinak bychom dopadli jako v kole prvním, což jsme rozhodně nechtěli.

Zápas o druhého finalistu rozhodlo pravidlo 12 směn pro nadhoz, Klackařům se po čtyřech vyrovnaných směnách se Spectrem vyházel Dan Mottl a na nový nadhoz třikrát doběhlo. Kostelec už stačil v napínavém závěru pouze snížit.

Ušetřené tři směny Adama v základní skupině byly rozhodující pro finále. Spetrum vyházelo jedničku Pepu Knoblocha a náhradu Hroši rozstříleli 16 doběhy. Vítěztví v domácím turnaji posunulo Hrochy do čela průběžné tabulky. Soutěž je velice vyrovnaná a jazýčkem na váhách jsou 2 dobří nadhazovači a slušná pálka. Se zahojeným Patrikem Malovaným a novým boxem chceme ve zbytku soutěže ukázat, kam Hladoví Hroši patří. Na podzim chceme zacinkat!!!!!