1.Kolo Extraligy Junioři

06.04.2015 18:53

Junioři otevřeli o velikonočním víkendu soutěžní sezónu 1.kolem Extraligy. Turnaj se konal v areálu pražských Joudrs a do poslední chvíle se nevědělo, zda se turnaj z důvodů nepřízně počasí podaří uskutečnit. Nakonec se počasí alespoň, co se týče srážek umoudřilo a ve velkém chladu junioři bojovali o první body. Hroši odjížděli do Prahy oslabeni o největší oporu, nadhazovače Michala Malinu, který je dlouhodobě nemocný a se silně omlazeným týmem 6 kadetů.

První utkání proti pražskému Spektru jsme odehráli až do 4. směny velice vyrovnaně a stav 4:6 byl velice nadějný pro odpolední odvetu. V 5. směně se nám nepodařilo bodovat a soupeř po několika chybách navýšil v dohrávce až na konečných 4:12.V utkání se předvedl krásným odpalem a efektním autem v zadním poli kadet Pavel Švec .

Odpolední odvetu jsme bohužel začali tak, jak jsme dohráli ranní zápas. Na dva auty přišel sporný výrok rozhodčího, místo foulballu singl a následných 5 doběhů po zbytečných chybách určilo vývoj zápasu. Naplno se začala projevovat nerozehranost a naprosto sterilní pálka. Nadhazovač soupeře nám až v závěru daroval dva doběhy a nechal korigovat jasný výsledek. 

Poslední zápas dne pod umělým osvětlením byl malým hroším derby s rezervou Havlíčkova Brodu.Naši junioři si ho bohužel spletli s velikonočním pondělím a nechali se vypráskat rozdílem ve 3. směně. Nedařilo se vůbec nic a odešli jsme s ostudnou porážkou.

Nedělní polední zápas byl opakem večerního debaklu. Couch Bary Řízek pozměnil taktiku, hráči začli více komunikovat a celý zápas měli jasně pod kontrolou. Zdenek Štefl na nadhozu držel soupeře ze Sedlčan na uzdě a dovedl zápas k prvnímu vítěztví. Dvěma hezkými odpaly potěšil oko diváků Patrik Malovaný.

První kolo ukázalo velké rezervy v naší hře a spousty práce před námi.Věkové rozmezí 16-22 let v této kategorii a široký formát soutěže je trošku nešťasný a velmi prospěje rozdělení v příštím roce. Díky absenci venkovního tréninku a prvního nadhazovače věříme, že 9. místo v prvním kole napravíme při domácím měření sil v květnovém kole č. 2.

O tomto víkendu proběhlo i první sledování zápasu přes iscore.V prvním zápase se Devča trošku hledal, ale od druhého zápasu už byli informace přesné a nedělní zápas byl přenášen v kvalitě MLB :-)). V jednu chvíly bylo připojeno 8 sledujících, což je na první přenos velice pěkné. Super!!!