Rozhovor

 Naším dalším vyzpovídaným bude 

posila a český softballový imigrant Honza "Čelo" Čech

Jak jsi se dostal k softballu?

Když jsem začal chodit na základní školu, tak tam fungoval pár let softball a baseball. Ideální varianta školy a tehdy pouze relativně zájmového kroužku. Teď pro mně znamená softball strašně moc, možná víc, než jsem si sám ochotný přiznat.

Jak se ti líbí u Kozskáče?

Tenhle areál má pro mně zvláštní kouzlo. Jednou, až bude umělé osvětlení, bude opravdu super. V přírodě, mimo město. Ideální.

Jak vidíš mentální stránku týmu?

Občas moc kecáme a přemýšlíme, když tohle zvládneme vypustit, tak si zápasy užíváme, baví nás to a vyhráváme.

zahlédl jsi nějaké mladé naděje?

Určitě, potenciál a talent tu je, ale to nestačí na to být dobrý. Musí se chtít. Hráč bez talentu, který dře, může být lepší než talent, který na to se......

Letos jsi se opět zúčastnil mezinárodniho turnaje "supercup", odnesl jsi si z letošního ročníku nějaké nové zkušenosti?

Z tohohle turnaje nejde si nic neodnést, byl to pro mě pátý supercup v řadě a vždycky jsem si z toho něco vzal. Kromě 2015 a 2016 jsem hrál vždy za jiné týmy, s jinými hráči. Jde
o to okoukat co dělá kdo jinak a to hlavně letos. Nejvíc nabitý supercup, který kdy byl. Top nadhazovači, Top pálkaři. Hrát proti nim je super. A navíc byl s náma (s Ondrou Koubou, Adamem Luňákem a Peťou Kruntorádem) v týmu Maxi Montero z Argentiny, který již tři supercupy s týmem Lupi Roma vyhrál. Je radost sledovat takového nadhazovače.

Jaké jsou podle tebe možnosti našeho letošního play-off?

Naše obrovská výhoda je, že nejsme tým, který celou sezonu tvrdil, že teď je ten rok, kdy chceme postoupit. Plzeň jsme ve všech zápasech porazili, ale to teď nic neznamená. Nadhoz po nadhozu, start po startu, out po outu, směnu po směně, zápas po zápasu. A uvidíme. Teď je Plzeň. Koukat se dál je antiproduktivní.

Dělal jsi někdy nějaký jiný sport?

Ano, basket. Nebavil mě. Samozřejmě taky baseball do 13-ti let. Pak už bylo na Spectru, kde jsem začínal, malé hřiště. Paradoxně, zaplať pán bůh za to.

Čemu myslíš že by se tým měl v přípravě více věnovat?

Pálce, jednoznačně. Ale všechno je to o zkušenostech a startech na dobrý nadhazovače, který většině týmu chybí.

Jakou jsi dostal nejlepší radu? Máš nějaké motto?

 V roce 2016 na supercupu v Itálii opakoval náš mexický kečr, který neuměl anglicky jedno slovo "TRANQUILO". Znamená to v klidu, v pohodě. Občas mi to u našich kečrů obecně v ČR chybí. A motto? Asi dvě, životní "Never say never" a softballové " Never end, before the last out of the game".
 

Jaký je tvůj softballovy/baseballový/sportovní vzor?

Softballový hráč, asi ne vzor, ale hodně rád jsem dřív sledoval Jespera Pandura z Dánska. Z Baseballu určitě David Ortiz a celkově jako sportovec asi Lance Armstrong. Nejsou to vzory, spíš ti poslední dva jsou lidi, kteří sportem něco dokázali a zároveň byli schopní něco obětovat charitě.O Armstrongovi, ať si každý myslí ohledně jeho dopování co chce. Můj názor je, že vyhrát Tour de France bez jakéhokoli dopingu je "téměř" nemožné.

Díky za rozhovor!

  J a n   Č e c h   v   d r e s u   B o r g e r h o u t   A r d i l l a s   a   v   d r e s u  H H.

 

                                                

  

 

          Příště vyzpovídáme

    

        Archiv rozhovorů